Зміст:

 

  1. Що потрібно для переходу на контакти?
  2. Гірські стандарти педалей (для маунтінбайку)
  3. Огляд шосейних педалей
  4. Відмінності між шосейним та мтб взуттям
  5. Поради щодо підбору розміру взуття

 

Перехід на контактні педалі - це важливий момент у житті кожного велосипедиста. Це такий собі поінт, який наближує вас до більш професійних та свідомих поїздок. Проте в сучасних магазинах від видів педалей та взуття буквально розбігаються очі. Тож разом із спортсменкою та тренеркою Олександрою Гришиною, хочемо розповісти про їх різновиди. Та надати кілька цінних порад щодо підбору.

 

 

Що потрібно для переходу на контакти?

 

 

Щоб стати одним цілим з велосипедом, не достатньо буде тільки спеціальних педалей чи спеціального взуття окремо. Щоб досягти омріяного кліку, працює ціла низка деталей.

 

Тож задля того, щоб перейти на контакти, вам потрібен буде такий сетап:

 

  1. Власне самі педалі
  2. Спеціальне веловзуття
  3. Шипи для контактних педалей

 

А що ж таке шипи, запитаєте ви? Це та сама деталь, яка і забезпечує процес фіксації, тож є важливим елементом.


Шипи бувають декількох видів, відповідно до педалей і взуття.  І саме ці відмінності ми будемо розглядати детальніше.

 

MTB стандарти педалей

 

 

Найрозповсюдженіший стандарт педалей для гірських велосипедів - це SPD. Розшифровується, як Shimano Pedaling Dynamics. Цей стандарт у свій час розробила компанія Shimano, та він за популярністю переплюнув усі інші.

 

Основними особливостями стандарту є:

 

  • Педалі з двостороннім механізмом встібування - тобто причепитися до педалі ви зможете з двох її боків.
     

 

  • Маленький шип, який є досить зручним для поїздок поза асфальтом.
     

 

  • Шип втоплюється у протектор взуття. Це дає можливість відносно зручно ходити, а на деяких туристичних моделях взуття - максимально зручно. Якщо шип забивається землею, то ви все одно зможете застібатися після швидкої очистки шипа.
     

 

Більшість педалей стандарту SPD тримають ногу не намертво, а мають запас ходу. Тобто ви зможете досить легко рухати пʼятою вліво та вправо. Це зроблено для більшого комфорту та кращого керування велосипедом на бездоріжжі.

 

Для чого підійде стандарт SPD:

 

  • Для звичайних велопрогулянок
  • Для велотуризму
  • Для тренувань та перегонів на гірському/гревел та навіть шосейному велосипеді

 

 

Тому що саме SPD вважається еталоном універсальності серед усіх педалей на ринку.

 

 

Шосейний стандарт педалей

 

Окрім гірського стандарту SPD Shimano також розробили і шосейний, що має назву SPD-SL. Ці два стандарти не є взаємозамінними. Тобто для SPD-SL вам знадобляться геть інші педалі та геть інше взуття.

 

SPD-SL - створений для ефективного педалювання на шосейних велосипедах. Тож якщо ви маєте намір досягати результатів у шосе, тоді вам вкрай необхідні взуття та педалі саме такого стандарту, або інших шосейних.

 

Виділимо ключові особливості SPD-SL взуття та педалей:

 

  • Педалі мають тільки один бік для зчеплення. Проте через особливу форму, педаль завжди буде готова до зчеплення та повернута правильним боком.
     

 

  • Шип має великий розмір, що надійно та жорстко фіксує ногу на педалі.
     

 

  • Шипи не ховаються під протектор, да й протектору на взутті як такого немає. У цьому взутті зовсім незручно ходити, хіба що в магазин за смаколиками під час поїздки.
     

 

Ноги на педалях вже мають значно менше вільного ходу ноги. Це потрібно для того, щоб передавати зусилля максимально точно і без втрат

 

Ми рекомендуємо саме стандарт SPD-SL, якщо ви серйозно розглядаєте шосейний велосипед у якості спортивного знаряддя для досягнення результатів!


Розглянемо особливості взуття

 

Веловзуття  - є дуже важливим елементом екіпірування спортсмена, на рівні із наявністю зручного сідла по розміру. Якщо не надати певну вагу вибору взуття, то поїздки можуть бути незручними, а тренування - неефективними.

 

Ось декілька важливих критеріїв підбору:

 

  • Стиль або спеціалізація взуття.
  • Тип застібок
  • Жорсткість підошви
  • Ну й звісно ж - розмір.

 

Перш за все оберіть взуття, відповідно до вашого стилю поїздок. Наприклад, якщо ви хочете тренуватися на шосейному велосипеді, то вам слід розглядати шосейні велотуфлі, з жорсткою підошвою, до яких кріпиться той самий великий шип SPD-SL

 

 

Хочете тренуватися на гірському велосипеді та брати участь у змаганнях крос-кантрі? Тоді треба спеціалізоване мтб взуття, з жорсткою підошвою та фіксацією ноги. Також подібні моделі підходять і для поїздок на гравійних велосипедах.

 

 

Просто покататися без жодних викрутасів? Тоді обирайте веловзуття для туризму, у якому зручно ходити. В такому взутті використовується шипи SPD та вони мають мʼяку підошву, яка добре гнеться.  Це дозволяє дуже зручно ходити пішки. Як бачите, вони виглядають майже як звичайні кросівки.

 

 

Жорсткість підошви

 

Жорсткість підошви веловзуття - це показник, який напряму впливає на їх сферу застосування. Чим більше жорсткість підошви, тим більш спортивними є та чи інша пара взуття. Для більшого розуміння жорсткість вимірюється за дванадцятибальною шкалою. Та в нашому каталозі ви можете зручно вибрати собі пару за цим показником.

 

 

Яку жорсткість обрати? Спирайтеся на свої завдання та рівень тренованості. Для спортсменів початківців можна вибрати середню жорсткість, для звичайних поїздок і туризму - найнижчу. Для участі в серйозних перегонах - максимально жорсткі.

 

Тип застібок

 

Ще один важливий аспект ергономіки, відповідає за надійність фіксації верху стопи. Бувають декількох видів:

 

  • Шнурки. Найчастіше використовуються в початкових моделях для туризму, але також на шнурках існують досить дорогі і навіть топові шосейні велотуфлі для поціновувачів класики.
     

 

  • Липучки. Дуже популярний та цілком зручний вид застібок. Використовується на всіх видах взуття трохи вищого  за початковий рівень.
     

 

  • Велкро-карабіни. Система затяжки, яка має можливість точного регулювання затяжки. Їм забезпечується взуття середнього рівню. Зазвичай комбінується з липучками.
     

 

  • Система BOA. Цей найтехнологічніший вид, який дозволяє точно та рівномірно затягнути взуття на стопі. Використовується на спортивному взутті. Ви крутите спеціальний регулятор та налаштовуєте взуття, як вам потрібно.
     

 

Взуття на шнурках підійде для звичайних міських поїздок або туризму, але краще за все надати перевагу наліпкам, бо вони точно не потраплять у ланцюг. А ось для серйозних тренувань та перегонів радимо взуття на велкро-карабінах чи системі BOA, які дають ефективну затяжку та гнучкість налаштування.

 

Маєте питання з вибору взуття та педалей? Звертайтеся до нас за телефоном або в чаті. Наші спеціалісти зроблять для вас персональний підбір та максимально зручний перехід на контактні педалі!