Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Black Bike. Велосипеди. Запчастини. Екіпірування. Майстерня.
0
Мій кошик

Ланцюг для велосипеда

Сортування:
за популярністю сначала дешевле за назвою

Функції та конструкція велоланцюга

Велосипедом вважається транспортний засіб, який рухається шляхом фізичних зусиль людини. Конструктивно всі велосипеди однакові. Основними елементами є колеса, рама, вилка та навісне обладнання. Практично у всіх велосипедів ведучими є задні колеса, що рухаються за допомогою педалей і каретки. Для передачі зусиль від одного вузла до іншого використовують ланцюгову передачу. Нога велосипедиста створює зусилля на педаль, яка за допомогою шатуна кріпиться до передньої зірочки. Передня зірочка взаємодіє із задньою, встановленою на колісній осі за допомогою металевого ланцюга.

Зовні всі велосипедні ланцюги між собою мають схожість і складаються з ланок. Кожна ланка складається з двох напівланок — внутрішньої та зовнішньої. Між собою ланки скріплюються елементом, який називається пін, що одягається на ролик. Зуби зірочок чіпляються за ці ролики. Напівланки ще називають кроком ланцюга. Всі велоланцюги мають однаковий розмір повної ланки, що дорівнює одному дюйму. Отже, напівланка становить половину дюйма. Найчастіше велосипедисти-початківці напівланку помилково називають ланкою.

Різновиди велосипедних ланцюгів

Якщо довжина ланок на всіх велоланцюгах однакова, то ширина залежить від її типу та кількості зірочок у касеті. Ширина — це відстань між пластинами внутрішньої ланки. Велосипедні ланцюги можна розділити на кілька типів:

  • Single-speed — для одношвидкісних велосипедів, у яких спереду та ззаду є по одній зірочці й відсутні перемикачі передач (задні та передні). Такі ланцюги зустрічаються на міських, дитячих та підліткових велосипедах. Завдяки своїй конструкції та міцності матеріалів такі ланцюги часто практично не зношуються й служать весь термін експлуатації велосипеда. Їхня особливість полягає в захопленні зубів зірочки на всю висоту ролика ланки. Завдяки цьому ланцюг міцно утримується на зірках. Завдяки рівномірному та постійному навантаженню такий велоланцюг практично не розтягується;
  • багатошвидкісні — призначаються для велосипедів із перемиканням швидкостей. Від попереднього типу відрізняються наявністю невеликого зазору між пластинами, що дозволяє ланцюгу згинатися на всі боки, що необхідно для безперешкодного ковзання по касеті із зірочками. У зв’язку з тим, що товщина зірок на багатошвидкісних менше ніж в одношвидкісних, менше ширина ланки у такого ланцюга. Часті перекоси ланцюга, необхідні для перемикання передач, сприяють його швидкому зносу. З цієї причини зношуються і зуби на зірках;
  • полегшені — завдяки пустотілим пінам і перфорації у пластинах масу велоланцюга вдалося знизити на чверть. Така особливість негативно вплинула на міцність деталі, яка розтягується сильніше за інші. Крім цього, ще одним недоліком є ​​висока ціна. Такий тип користується популярністю у професійних велогонщиків, де кожен зайвий грам негативно позначається на швидкості;
  • Half-link — в конструкції є тільки одна ланка, що повторюється. Такий ланцюг легше підігнати під певну довжину. Однак така конструкція не відрізняється міцністю, у зв’язку з чим розтягується та рветься.

Кожний велоланцюг, незалежно від свого типу, потребує догляду, який полягає у своєчасному чищенні та змащенні.

Купить ланцюг до велосипеда та ціна на інші запчастини в магазині Black Bike

Купити ланцюг до велосипеда, а також інші запчастини та аксесуари по вигідній ціні пропонує інтернет-магазин Black Bike (Україна). Крім продажу компанія пропонує послуги ремонту й обслуговуванню велобайків. Купити ланцюг на велосипед або замовити інші запчастини до велосипедів можна на сайті магазину цілодобово.

Вгору