Байк фит - це дуже об'ємне поняття. Поняття, яке ми все частіше чуємо в оточенні. Це мистецтво і в той же самий час це наука правильної посадки на велосипеді. І навіть це далеко не повне визначення, такого немає звичайно ж. Погодьтеся, «правильна» посадка звучить неоднозначно. Під «правильністю» (якій як і «нормальності» в реальному світі місця немає) мають на увазі прості речі, потрібні більшості велосипедистів, що катають активно: комфорт (та ергономіка), ефективність (потужність) докладання зусиль і педаляжа, а також аеродинамічність.

У комплексі з адаптацією під ваше поточний фізичний стан (розтяжка, гнучкість, вага і тд) і під цілі, які ви перед собою ставите: участь в змаганнях, інтенсивні тренування в своє задоволення або просто катати багато і дуже довго). Байкфіт це не обов'язкова, але строго рекомендована процедура, якщо ви використовуєте контактні педалі. Що додає байкфіт в категорію MUST автоматично.

Так, як ви бачите на представлених світлинах це досить дороге обладнання, проте наважуємось відмітити що не так важливий інструментарій (топового рівня - Bikefitting.com від бренду Shimano зі своєю величезною базою велосипедних брендів), як ерудованість, допитливість («живий розум»), досвід і відкритість до нового, клієнтоорієнтованість і емпатичність фит-техніка. Напрямок для нас, Black Bike-команди, свіжий та й взагалі це порівняно нове для України, тому Ви можете сміливо розраховувати на все перераховане вище, а досвід - справа така, з практикою прийде обов'язково.

Відзначимо обладнання, яке використовується при байкфіті:

- педальний аналізатор - «залізна частина» і спеціальне програмне забезпечення для роботи з даними, які виводяться;

- статичний вимірювач антропометрії і вимірювач сідничних горбів;

- інструмент для перенесення посадки (XY-tool);

- симулятор велосипеда, на якому встановлюються і модифікуються посадки;

- гоніометр або вимірювач кутів тіла;

- інструмент для встановлення шипів контактних педалей.

З рекомендованого нами, безумовно це пройти повну процедуру байк фіта (з аналізом педаляжа), проте є і послуги простіше, які ми пропонуємо. Це установка шипів антропометрично вірним чином з урахуванням ваших особливостей тіла; підбір сідла за формою сідничних горбів (це лише один з кількох вимірів для успішного підбору) велосипедиста; попередній підбір рами велосипеда і параметрів, які стануть потрібними надалі для усадки на вашому велосипеді.

Як відбувається сама процедура. Якщо коротко, то фіт починається з опитування (інтерв'ю) велосипедиста. Потім проводяться тести і виміри (в тому числі і виміри по підбору сідла, обираються декілька сідушок і в процесі фіта вам будуть надані варіанти, які ви випробуєте) з подальшим перенесенням поточних параметрів на симулятор велосипеда з педальним аналізатором. На педальному аналізаторі ви побачите всю ситуацію, а фит-технік інтерпретує її для вас в легкотравному та зрозумілому ключі. Потім відбувається перенесення на ваш велосипед і тестування посадки на вашому рідному і знайомому «інструмент для отримання задоволень» (ми все ще говоримо про велосипед), на який ви неодмінно подивіться по-новому.

Далі підуть нюанси з приводу коригування посадки (так як ваші м'язи з високою ймовірностю почнуть працювати трохи інакше і тут потрібно буде час для адаптації до нової ПРАВИЛЬНОЇ ПОСАДКИ  плюс рекомендується коригування). Також, на електронну поштову адресу ви отримаєте виписку з результатами фіта, які будуть корисними і в подальшому.

Вартість послуг:

- встановка шипів - 450 гривень;

- байк фіт без аналізу педаляжа — 2300 гривень;

- байк фіт з педаляжем (ціна залежить від типу велосипеда, де велосипеди для роздільного старту або тріатлону - самі ресурсомісткі за часом фіт-техніка, інші - мають одну ціну, будь-то гірський велосипед, шосейний або гравійнік) - від 3000 до 4000 гривень;

- перенесення посадки на новий велосипед - 500 гривень;

- коригування посадки - безкоштовна при проходженні послуги «байк фіт» в магазині Black Bike;

- підбір велосипеда - 500 гривень. Послуга безкоштовна при покупці велосипеда з асортименту магазину Black Bike.

 

Графік:

За попереднім записом по телефони з консультантом магазину Black Bike

 

Для проходження послуги байкфіта потрібно:

- ваш велосипед (бажано справний та чистий, це заощадить час, багато часу);

- ви в у велоодязі та велотуфлях (шолом і окуляри можна не брати, вони - зайві, та й в магазині можна прикупити).

 

До зустрічі на байкфіті!