А ви знали, що для заклеювання камери не обовʼязково використовувати клей? Якщо ні, тоді вам варто дочитати цю статтю до кінця!

 

Звук “пшшш” хоча б раз на життя траплявся с кожним велосипедистом. Та якщо досвідчені любителі велосипедів вже обрали спосіб боротьби із проколами, то для новачка це питання залишається відкритим. В цій статті ви дізнаєтеся, чим варто заклеїти камеру, а від якого клею краще відмовитися.

 

Зміст:

 

  1. Який склад повинен бути у велосипедного клея для камер?
  2. Чим не варто клеїти камеру велосипеда?
  3. Як заклеїти камеру без клея?

 

Який склад повинен бути у велосипедного клея для камер?

 

 

Хто хоча б займався ремонтом камер, знає, що перед зʼєднуванням латки та велокамери треба трошки почекати. Зазвичай, буде достатньо 5 - 20 хвилин, і тоді можна сміливо стискати в очікуванні бажаного ефекту. Але як проходить сам процес склеювання? Спробуємо пояснити на пальцях:

 

  • Після потрапляння на латку та камеру летючий компонент (бензин або ацетон) трохи розчиняє верхній шар цих поверхонь
  • Далі вступає в дію клейова суміш (каучук та інші види гумових домішок). Можна сказати, що вона стає єдиним цілим з латкою та камерою
  • Після стискання поверхня латки та камери надійно зʼєднуються в одне ціле.

 

 

Цей процес стає можливим завдяки наявності каучуків, розчинників та різноманітних смол в складі гумового клею. Саме ці компоненти присутні у звичайному клеї з господарчих магазинів, та здатні надійно та правильно заклеїти камеру. Такі варіанти, як  “Клей 88”, “Гумовий” та інші можна цілком використовувати в домашніх умовах. Найголовніший критерій - клей повинен бути еластичним та придатним для склеювання гумових виробів.

 

Однак гумовий клей зі звичайних магазинів має один суттєвий недолік - він дуже повільно висихає! Для надійного зчеплення йому потрібно мінімум 20 хвилин часу!

 

І що робити, коли клеїтися треба в дорозі тут і зараз? Використовувати спеціальний клей, який мають в комплекті латки для камер!

 

Чим не варто клеїти камеру велосипеда?

 

 

Використовувати суперклей для ремонту камер - найшкідливіша порада, яку ви можете почути. Якщо подивитися його склад, то можна сказати що такий клей - ворог для камер. Потрапивши на камеру, суперклей миттєво висихає та твердіє. А гума на камері повинна бути мʼякою та еластичною.

 

Після заклеювання суперклеєм є висока вірогідність пошкодження камери. Гума неодмінно лусне, та камера знов не буде тримати повітря. Тут вже нічого не поробиш, доведеться купити камеру на велосипед на заміну зіпсованій.

 

Також не радимо використовувати різноманітні клейові суміші для меблів, які продаються у великих ємностях. Вони зазвичай не мають достатньої пластичності, аби латка надійно трималася на камері.

 

 

Використання термоклею - теж не дуже вдала ідея. Адже при склеюванні він розігрівається до високих температур, а це може пошкодити камеру та латку.

 

Як заклеїти камеру без клея

 

Яким клеєм заклеїти камеру велосипеда

 

Завдяки сучасним технологіям, є пара сучасніших та нестандартних способів ремонту камери. Самоклеючі латки, зокрема набір Park Tool GP-2C, дозволяють заклеїти камеру за лічені секунди. Все, що потрібно - це зняти захисну плівку та приклеїти її до місця проколу.

 

Важливо! Самоклеючі латки слід замінити на звичайні одразу після поїздки. Адже вони вважаються тимчасовим способом, який допоможе швидко впоратися з проколом під час поїздки.

 

Антипрокольна рідина або вело герметик - відмінний спосіб не дати проколам ані шансу. Клеюча рідина заливається безпосередньо у камеру або в покришку та чекає на свій час. Як тільки зʼявляється прокол, рідина швидко заповнює отвір та запобігає витоку повітря.

 

 

Наприклад, герметик Blike Tubeless Sealant можна використовувати як для камер, так і для бескамерки. Рідина заправляється всередину камери через ніпель. Гарантує захист від проколів на весь сезон і навіть більше!

 

Ми допоможемо обрати найдієвіший захист від проколів для вашого велосипеда! Звертайтеся в наш магазин, де ви можете придбати усі необхідні велоаксесуари та запчастини!