Навіщо знімати педалі з велосипеда

Про те, яку роль в велосипеді виконують педалі, пояснювати не потрібно ні просунутому велогонщикові, ні малюкові,  який вперше сів за триколісний байк. Це ходові елементи, які призводять транспорт в рух. Але іноді виникає необхідність зняти педалі, наприклад, при упаковці транспорту в чохол або коробку, для прочищення, настройки, змащування, заміни. Тільки на перший погляд це складний процес. Будь-який бажаючий може навчитися робити перші кроки в веломеханіці. Як же це зробити?

Знімаємо педаль з велосипеда покроково

Для початку підготуйте місце, де ви будете це робити, і педальний ключ, якщо його немає - підійде ріжковий 15, торцевий на 6-8. Також відразу візьміть ганчір'я і мастило. Перш ніж щось відкручувати, ставимо велосипед міцно на колеса. Підвішувати не потрібно, він буде «грати» на вазі, намагаючись відправити вас на прийом до травматолога. Та й взагалі це буде не зовсім зручно. Зверніть увагу, що різьблення на шатунах різнобічне, тому що в противному випадку під час їзди одна з педалей буде відкручуватися. Але щоб довго не возитися, підкажемо - праву відкручуєте проти годинникової стрілки, ліву за годинниковою. Відразу протріть і змастіть різьблення шатунів, якщо ви їх міняти не плануєте.

Відкрутили, тепер розбираємо, обслуговуємо і збираємо назад самі педалі:

  • утримуйте вісь, за допомогою шестигранника ослабте гайку на другій стороні осі. Якщо гайки немає, подивіться, можливо, вони приховані накладкою;
  • витягніть вісь і акуратно - підшипники;
  • всі деталі протріть бензином і просушіть;
  • підшипники обробіть мастилом і покладіть назад в педаль кульками всередину;
  • перевірте регулювання педалі, покрутивши її на осі. Якщо немає люфту і обертання не утруднене, ставте на місце вісь і закручуйте контрагайку, попутно регулюючи обертання;
  • прикручуйте педалі назад до шатунам, не забуваючи, що права в цьому випадку піде за годинниковою стрілкою, ліва проти годинникової;
  • не забудьте нанести мастило на різьбу.

Якщо педаль потрібно замінити, перед тим як щось розкручувати і знімати, купуйте нову. Сумніваючись в своїх силах або просто не маючи достатньо часу на ремонт, не слід займатися велосипедом. Діяти потрібно якісно, ​​впевнено і акуратно, не поспішаючи, це забезпечить довговічність установки і продовжить термін служби.

 

Де знайти і встановити нові педалі?

Інтернет-магазин Black Bike пропонує свої послуги в обслуговуванні та ремонті будь-яких велосипедів, а крім того, тут великий вибір запчастин для різних моделей, аксесуари, спортивне харчування та багато-багато іншого по самим приємним розцінками, з гарантією якості.

У каталогах ви знайдете все - це один із самих великих онлайн-Веломаркет, а якщо потрібна допомога або консультації, звертайтеся до наших фахівців, вони дадуть відповідь на всі питання і допоможуть підібрати оптимальний варіант для вашого двоколісного «товариша». Потрібна доставка? Чекати довго не доведеться. Замовлення доставляємо максимально оперативно і акуратно.

Black Bike - ваш пропуск в світ здорового велоспорту!