Велотренування у приміщенні давно мають репутацію нудних. Перспектива годину другу дивитись у стіну, крутячи педалі, навіть під динамічну музику приваблює далеко не всіх. При цьому фоновий перегляд відео також на любителя. Однак завдяки появі смарт велотренажерів та сторонніх інтерактивних програм давно змінило ситуацію докорінно. Ну для тих, хто вже має такі тренажери звичайно ж, а для тих, хто тільки поглядає в їхній бік, можна сказати лише одне: «Це справді круто!».

 

Щоправда, вибір інтерактивних велостанків не малий. Який станок надійніший, який тихіше, чи варто переплачувати за ту чи іншу опцію? Перед таким питанням стоять велоаматори по всьому світу, а фахівці та експерти велоіндустрії знімають відео та пишуть огляди, намагаючись допомогти вибрати той самий, найкращий тренажер. Зрозуміло, що не рідко подібні рекомендації можуть бути ангажованими, але давайте подивимося на рейтинг одного з профільних і відомих видань Bike Radar.

 

Коротка довідка щодо смарт велостанків для новачків.

 

Інтелектуальні тренажери - це інтерактивні турбо-тренажери, які дозволяють тренуватися на вашому велосипеді в приміщенні за допомогою таких програм, як Zwift, TrainerRoad, Wahoo SYSTM та RGT Cycling. Саме ці програми у зв'язці зі станком дають можливість моделювати опір тренажера, відтворювати пагорби, зустрічний вітер і навіть кут нахилу, синхронізуючи це все, що відбувається на екрані комп'ютера, теревізора або смартфона.

 

Для зв'язку використовуються бездротові частоти ANT + чи Bluetooth. При цьому підключення та налаштування максимально прості.

Самі розумні велотренажери діляться на 2 основних типи: колісні та з прямим приводом.

 

У колісних заднє колесо вашого велоспеда спирається на роликовий барабан. Цей барабан підключений до блоку опору, який взаємодіє з обраним вами додатком, щоб контролювати опір, який ви відчуваєте через колесо.

 

Як правило, це найдешевші та найлегші типи смарт-станків, що вимагають однак спеціальних покришок або більш частої заміни ваших стандартних у вигляді зносу. Найголовнішим недоліком таких тренажерів є найгірша точність у плані потужності, що в принципі погіршує якість тренувань у порівнянні з використанням прямого приводу. Найчастіше це і найгучніший вид тренажерів у приміщенні.

 

Тренажери з прямим приводом вимагають, щоб ви зняли заднє колесо та підключили велосипед до тренажера через стандартну касету. Вони важчі і дорожчі, ніж колісні тренажери, але ціни стають більш конкурентоспроможними, і у них є низка незаперечних переваг.

 

Крім очевидного – відсутності зносу задньої покришки – вони також тихіші та пропонують більш реалістичне відчуття їзди на дорозі. Крім того, вони, як правило, набагато більш багатофункціональні та точні з погляду вимірювання потужності, ніж колісні тренажери. Загалом покупка тренажера з прямим приводом наближається до покупки велосипеда середнього та трохи нижче за середній ціновий сегмент, але для тих, хто хоче тренуватися взимку, але не любить холодні заїзди – це відмінний вибір.

 

Рейтинг інтерактивних велостанків 2021 року від Bike Radar.

Рейтинг складено з урахуванням співвідношення ціна/характеристики для середнього спортсмена-любителя.

1.      Elite Suito / Elite Suito-T

2.      Saris H3

3.      Tacx Neo 2T

4.      Wahoo Kickr

5.      Wahoo Kickr Core

6.      Elite Direto XR / Elite Direto XR-Т

7.      Elite Zumo

8.      Saris M2

9.      Tacx Flow Smart

10.    Tacx Flux S

 

Розглянемо основні моделі із прямим приводом більш детально.

 

Elite Suito / Elite Suito-T

Це проміжна модель між топовими велостанками Elite Direto XR та станками з колісним приводом. Максимальна потужність даного верстата 1900 Вт та імітація градієнтів до 15%. За відгуками цей велостанок дуже стійкий навіть у момент максимального вкручування. При цьому за співвідношенням ціна/якість він є одним із лідерів на ринку.

elite suito-t

Тип приводу: Прямий

Максимальна потужність: 1 900 watts

Симуляція градієнта: 15%

Вага: 14.5kg

Рівень шуму: 73dB

 

Saris H3

H3 знаходиться на вершині лінійки інтелектуальних станків Saris. Зниження рівня шуму було одним із головних пріоритетів Saris при розробці даної моделі, і це вийшло. З H3 рівень шуму становить лише 61 дБ при 35-40 км/год (виміряно у додатку для iPhone).

 

Відчуття від їзди приємні завдяки 9-кілограмовому маховику, що забезпечує дуже реалістичні враження. При вазі 21,3 кг це також дуже стійка платформа для вашого велосипеда, хоч переміщати такий станок по квартирі не зовсім легко. Добре, що це завдання полегшує ергономічна ручка.

 

Saris H3 має потужність 2000 Вт та 20-відсотковий градієнт. Точність вимірювання потужності коливається в межах +/- 2%, чого більш ніж достатньо для велолюбителів і навіть спортсменів.

Saris h3

Тип приводу: Прямий

Максимальна потужність: 2000 watts

Симуляція градієнта: 20%

Вага: 21.3kg

Рівень шуму: 61dB

 

Tacx Neo 2T

Neo 2T - це першокласний інтелектуальний тренажер Tacx і ціна на нього відповідна. Він виглядає як космічний корабель, його характеристики одні з найкращих.

 

Neo 2T використовує розташування магнітів для створення віртуального маховика, що забезпечує фантастичне відчуття їзди та можливість змінювати рівень інерції залежно від віртуального ландшафту. Tacx також стверджує, що вимірювання потужності Neo 2T має точність +/- 1%, що є найкращим показником.

 

При вазі 21,5 кг без ручки для перенесення переміщати тренажер не просто. Якщо враховувати, що його можна використовувати без джерела живлення (що робить його корисним для розминки перед гонкою) і що це також один із найбезшумніших тренажерів, то, мабуть, головна його проблема – це ціна.

Тип приводу: Прямий

Максимальна потужність: 2,200 watts

Симуляція градієнта: 25%

Вага: 21.5kg

Рівень шуму: 61dB

 

Wahoo Kickr

Kickr – топова модель Wahoo. Він пропонує фантастичні відчуття від їзди завдяки відносно великому маховику масою 7,25 кг.

Після встановлення велосипед розташовується на тренажері стійко навіть для спринтів потужністю до 2200 Вт та ухилів до 20 відсотків. Цих параметрів достатньо для більшості їздоків.

 

У порівнянні з Wahoo Kickr 2019 точність вимірювання потужності збільшилася з +/- 2% для попередньої моделі до +/- 1% плюс додалася опція автоматичного калібрування.

Kickr не з дешевих, але це гарна модель.

Тип приводу: Прямий

Максимальна потужність: 2,200 watts

Симуляція градієнта: 20%

Вага: 21.5kg

Рівень шуму: 61dB

 

Wahoo Kickr Core

Kickr Core є найдешевшим тренажером Wahoo з прямим приводом.

 

Заявлена точність вимірювання потужності становить +/- 2%, а відчуття від їзди вкрай приємні незважаючи на те, що у нього маховик меншого розміру, ніж у дорожчого Kickr.

Встановлення тренажера просте, проте варто враховувати, що скласти швидко його не вдасться.

 

Якщо вас влаштовують показники максимальної потужності та градієнта в 1800 Вт та 16 відсотків відповідно, то Kickr Core – відмінний варіант за конкурентоспроможною ціною.

Тип приводу: Прямий

Максимальна потужність: 1 800 watts

Симуляція градієнта: 16%

Вага: 18kg

Рівень шуму: 70dB

 

Elite Direto XR / Elite Direto XR-Т

Цей тренажер розташований між дешевшим станками Suito-T і першокласним Drivo II. Direto XR є оновленням інтелектуального тренажера з прямим приводом Elite Direto X з симуляцією ухилу 24% і максимальну потужність 2300 Вт. Дуже хороші показники, особливо якщо порівнювати з конкурентними аналогами та їх ціною.

 

Конструкція тренажера забезпечує йому високу стійкість, але при цьому вага становить лише 15,8 кг. Цей велостанок однозначно легше перещати у приміщенні, коли це необхідно.

Точність вимірювання потужності теж одна з найкращих – 1,5%. На жаль, у технічних характеристиках нам не вдалося знайти номінальні показники рівня шуму, але оскільки цей тренажер є у нашому магазині Black Bike, то можемо з упевненістю заявити, що він справді тихий. Тих, хто сумнівається, запрошуємо протестувати самостійно.

Elite Direto XR

Тип приводу: Прямий

Максимальна потужність: 2300 watts

Симуляція градієнта: 24%

Вага: 15,8kg

 

То що ж вибрати?

Загалом, з порівняння добре видно, що основні інтерактивні велостанки, представлені на ринку, дуже близькі за своїми характеристиками. Більше того, ми всі чудово розуміємо, що для регулярних тренувань більшості з нас абсолютно не критична, наприклад, пікова потужність 2000 або 2100 Вт. Куди важливіший показник градієнта, шуму та компактності/мобільності самого тренажера.

 

Симуляція градієнта в 15% на Elite Suito проти 24% у Direto XR змушує замислитися, але знову ж таки з огляду на ціну. Чи готові заплатити більше? You are welcome. Різноманітність ваших тренувань буде лише ширшою.

 

Однак, у будь-якому випадку, краще мати тренажер і тренуватися, ніж чекати на закінчення міжсезоння. Ну а ми завжди чекаємо на вас у нашому магазині, де можна не тільки подивитися, але й протестувати тренажери з рейтингу Bike Radar.

 

Підготовлено за матеріалами порталу Bike Radar