Як правильно підтягувати спиці на велосипеді?

Деталі велосипеда, що з'єднують обід і ступицю, називаються спицями. Саме ця складова полегшує експлуатаційні особливості, не знижуючи рівень міцності. Багато велосипедних любителів стикаються з проблемою деформації запчастин. Для підтягування велосипедних спиць, зовсім не обов'язково мати певні навички. Для новачків досить усього лише прочитати коротку інструкцію про види виробів і способах їх установки.

Основні типи пристосувань

Велосипедні спиці діляться на три великі групи, маючи різні технічні характеристики:

  • до першого типу відносять пристосування, які мають товщину від 1.5 мм до 2.34 мм;
  • другий тип включає вигнуті і прямі спиці, встановлені на збірних і фірмових колесах;
  • конструктивна група поділяється на плоскі і циліндричні види.

Всі типи мають свої функціональні можливості, які губляться під час поломки. Дуже важливо, при деформації спиць, вчасно провести підтягування або повну заміну складових.

Правильна методика підтягування

Натягнути спиці на велосипеді не складе труднощів, завдяки спеціальним сервісам, що займаються діагностикою та ремонтом засобів. За статистикою зазначена проблема є найбільш частою при зверненні до центрів ремонту запчастин.

Як відомо, спиці мають прямий вплив на динамічну складову, якість переміщення і безпеку під час експлуатації.

За допомогою спеціального ключа виконується підтягування пристосувань. Встановлюються і підтягуються запчастини, завдяки прокручування ніпеля. В ході процесу натяг вважається основним моментом, який дає гарантію показового розподілу сили по всьому колесу.

Спицьовані роботи можуть бути виконані різними способами. Але найбільш якісними є хрестовий і радіальний метод.

Для правильної установки виробів слід виконувати такі вказівки:

  • визначення типу поломки;
  • зняття покришки і камери;
  • заворот ніпелів на однакову глибину і до вентильного отвору;
  • колесо потрібно встановлювати на спеціальний центрируючий пристрій;
  • спочатку необхідно натягувати слабкі спиці з амплітудою 1-2 мм.

У разі наявності нерівностей вертикального і горизонтального характеру, необхідно проводити натягування стрижнів по іншим схемах.

Зсув обода правого боку на 3 стрижня впливає на нерівномірності горизонтального типу. Тут потрібно послаблювати і підтягувати ніпелі всього лише на чверть обороту.

Еліпси або вертикальні уривчастості мають трохи іншу схему усунення неполадок. Ділянка на ободі біля віддаленої втулки коригуються на половину обороту. Такий спосіб підвищує жорсткість коліс.

Збалансування і кінцевий результат виконаної роботи

Після процесу підтягування необхідно переконатися, що вироби не виходять за межі обода. Якщо ж проблема спостерігається, то варто спиляти виступаючі спиці. Знання правильної методики підтягування спиць має надзвичайно затребуване значення. На сьогодні практично кожна людина має велосипед, тому відсутність умінь коригування, призведе до непередбачених ситуацій.

Регулювання спиць вимагає особливої ​​уважності та обережності. Неправильні дії можуть привести до повної поломки транспортного засобу.

Інтернет-магазин Black Bike надає послуги стягування, пересцеповці, спаювання і підтягування велосипедних запчастин. Тут можна отримати не тільки професійну допомогу, але придбати продукційні товари на будь-який смак.

У нас ви знайдете широкий асортимент вибору, адекватні ціни, постійну консультацію, знижки та акції.