Як змащувати амортизатори на велосипеді

Якщо амортизатор погано змазаний, мастило висохла або його зовсім немає, ви це зрозумієте відразу по характерному скрипу. Але при цьому погіршиться також керованість, будуть зношуватися деталі, тому навіть, якщо у вас поганий слух, обслуговувати велосипед все одно необхідно відразу ж при перших симптомах.

В ідеалі, чистити веловілку потрібно після кожного прокату, але якщо у вас не має часу або просто лінь, хоча б один раз в сезон змащуйте її внутрішні компоненти.

У вас є 2 варіанти - професійне очищення та змащування в майстерні або своїми руками, і зараз ми вас навчимо, як це робити.

Змащуємо амортизатор поетапно

Якщо у вас простий пружинний амортизатор або з еластомером, знімати вилку не доведеться. Візьміть шприц або щось подібне, наберіть в нього мастило і введіть субстанцію під пильовик. Однак це варіант на швидку руку, тобто коли провести повноцінне обслуговування проблематично, так що краще так не робити в домашніх умовах. Дуже важливо подарувати велосипеду повноцінний комплекс по догляду - розкрутити всю конструкцію, все акуратно протерти і змастити амортизатор.

Розглянемо як це робити на самому примхливому - олійно-повітряному:

  • відкрутіть амортизатор. Протріть і промийте його, щоб скупчене в ньому сміття і пил не потрапляли в камеру воздуховода;

  • відкрийте клапани для стравлювання тиску, зверніть увагу, що механізм повинен без проблем стискатися і розтискати;

  • розберіть амортизатор;

  • розберіть повітряну камеру;

  • витягніть сальник, почистіть і замініть зношені / зламані деталі;

  • на встановлений амортизатор в вертикальному положенні потрібно налити масло;

  • ставте прокладки, сальники, акуратно і строго на свої місця;

  • повітряну камеру проштовніть до упору, щоб уникнути відведення повітря і прикрутіть її.  •  
  •  

Якщо цю процедуру проробляти хоча б раз в сезон, змащувати амортизатор велосипеда ретельно і акуратно, а також дотримуватися рекомендацій зі зберігання велосипеда, ви уникнете купи проблем з недовговічністю деталей і ваш залізний «кінь» пробігає з вами не один рік.

Швидка допомога для двоколісного транспорту

Для забезпечення безперебійної роботи велосипедних вузлів і їх компонентів, важливо використовувати якісне мастило. Не варто купувати найдешевше в надії, що різниці немає ніякої. Мастило буває різних видів і сумішей, тримається різний час і захищає від тертя по різному. Так що купуйте якісну продукцію, це заощадить ваш час і в кінцевому підсумку кошти.

А зробити це можна в інтернет-магазині Black Bike, де продаються виключно якісні, довговічні засоби для обслуговування велосипедів різних моделей і їх вузлів. Поки вибираєте мастило, перегляньте каталог, можливо, вам стане в нагоді щось ще - шоломи для безпечних поїздок, круте екіпірування, запчастини або спортивне харчування. А крім того, при особистому візиті наші фахівці можуть провести повну діагностику вашого байка, в тому числі змастити амортизатор велосипеда, вимити його і відповісти на всі питання, що цікавлять.

По всій Україні - від Києва до глибинок, Black Bike працює для вас!