Їзда на велосипеді завжди пов'язана з ризиком падінь і травм, навіть якщо ви не є шанувальником екстремальних гонок по пересіченій місцевості.

Які види велозащіти дійсно необхідні для їзди по місту? Давайте обговоримо!

Навіщо вам це потрібно?

Досвідчені велосипедисти, нерідко, досить скептично сприймають зростаючу популярність використання різних видів велозахиста при переміщенні в межах міста, вважаючи, що велошоломи, спеціальні спортивні окуляри і інші, корисні аксесуари необхідні, виключно, шанувальникам різних видів велогонок, маунтінбайкінга або дёрта.

Насправді, все трохи складніше. Велосипедист, в більшості випадків, є повноправним учасником дорожнього руху. А це означає, що, навіть володіючи чудовими навичками їзди, він не може бути застрахований в небезпечних ситуаціях, раз у раз, що виникають на дорозі. Зрозуміло, вирушаючи на роботу або на прогулянку по спокійному парку, ви не станете одягати панцири, наколінники і налокітники - ці велозахисти більше підійдуть досвідченим спортсменам. Однак велошоломи для міста, що пом'якшують удар, що захищають голову від небезпечних травм, сьогодні є обов'язковим аксесуаром велоспорту, а в країнах Європи, без них їзда на мотоциклі суворо заборонено.

Ще більш серйозним підхід повинен бути до вибору велозахиту для дітей і підлітків. В юному віці не так просто оцінити і запобігти реальну небезпеку - не вистачає досвіду, спеціальних навичок. Дитині набагато важливіше продемонструвати свою безстрашність, ніж проявити розумну обережність - саме тому величезна кількість дитячих травм пов'язано невдалим падінням з дитячого велосипеда.

Важливо врахувати й інший аспект дитячого велоспорту. Безумовно, швидкість, що розвивається байком, не так велика, переломи зростаються, вивихи, удари і садна гояться. Однак негативні емоції юного гонщика можуть стати причиною психологічної травми - дитина почне відчувати страх, а зовсім не задоволення від велопрогулянок. Саме тому відповідальні батьки усвідомлюють необхідність купити дитині не тільки безпосередньо правильно підібраний велосипед по зростанню, але шоломи, спеціальні рукавички велосипедні та інші види велозащіти.

Види велозахиста в місті:

Які аксесуари будуть корисні велосипедисту на міських вулицях? Ось основні види корисних і функціональних аксесуарів:

Велошоломи

Велошлем - для міста кращий крос-кантрійний або шосейний. Такі шоломи виготовляються з спінених полімерних матеріалів з більш твердим (наприклад, карбоновим) покриттям.

При падінні, зовнішній шар шолому розподіляє, а внутрішній - гасить силу удару. Обтічна форма таких виробів (шоломів) забезпечує зниження опору повітря, а наявність вентиляційних отворів запобігає перегріванню голови. Фахівці рекомендують купити яскравий велошлем, який допоможе водієві авто вчасно помітити вас навіть на значній відстані.

Окуляри для велосипеда

Велосипедні окуляри виготовлені з високоякісних полімерних матеріалів, вони захищають від яскравого сонця, відблисків, а також вітру, пилу і бруду, що дратують очі і знижують увагу (підбір окулярів та лінз для велоспедіста читай статтю)

Рукавички

Спеціальні рукавички для велосипедиста, які ви також можете купити в нашому магазині, необхідні щоб:

    захистити долоні велосипедиста від потертостей;
    уберегти кисть при падінні;
    поліпшити зчеплення руки з кермом - незахищені долоні пітніють, а це може стати причиною прослизання і втрати контролю на вашим транспортним засобом.

Велосипедний світло

Важлива частина пасивної безпеки велосипедиста. Передня велосипедна фара (як вибрати велосипедний світло читай тут) дозволить Вам відчувати себе впевнено в сутінках і в темний час доби при їзді по місту або за містом.

Заднє світло або мигалка подасть сигнал іншим учасникам руху і убезпечить Вас від інцидентів на дорогах.

Крім перерахованих видів велозахиста не зайвими будуть:

    Дзвінок - попереджає про ваше наближення;
    Що відображають наклейки, катафоти - вони допоможуть вчасно помітити вас на дорозі.

Вирішили купити сучасний велосипед і необхідну екіпіровку? У нашому магазині представлений широкий вибір засобів велозахиста, використання яких зробить ваше захоплення більш безпечним і допоможе уникнути аварійних ситуацій на дорозі.

Замовити консультацію у фахівця можна за посиланням. Переходь!