Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Black Bike. Велосипеди. Запчастини. Екіпірування. Майстерня.
0
Мій кошик

Гальмівні каліпери

Сортування:
за популярністю сначала дешевле за назвою

Різновиди велосипедних гальм

Сучасні велосипеди здатні розвивати досить високу швидкість. Для уповільнення ходу і екстреної зупинки Велобайк обладнуються гальмівним механізмом. Сьогодні зустрічаються три основних види гальм: роллерниє, обідні і дискові. Перший тип встановлюється на велосипедах з однією передачею. За своєю конструкцією роллерниє схожі з барабанними гальмами, які встановлюються на автомобілях. Під впливом механічної сили гальмівної барабан, розташований всередині осі колеса, розтискається, забезпечуючи таким способом гальмування. Даний тип встановлюється на задньому колесі велосипеда. Гальмування здійснюється шляхом обертання педалей в протилежну сторону.

Ободниє здійснюють гальмування шляхом контакту колодок з ободом колеса. Встановлюються як на передніх, так і на задніх колесах. Ефективність гальмування залежить від геометрії колеса. При наявності «вісімки» гальмівний шлях може бути значно збільшений. Сучасні моделі велобайків обладнані дисковими гальмами, які заслужено вважаються найкращими. Такий тип гальм стійкий до нерівностей обода і погодних умов. Зупинка проводиться шляхом впливу гальмівних колодок на диск, який надійно прикріплений до втулки колеса. Дискові гальма надійніші і могутніше ободних.

Елементи дискового гальмівного механізму

Дискові гальма представляють складний механізм, що складається з взаємодіючих між собою деталей, кожна з яких має власне призначення. Основними елементами гальмівного механізму є:

  • ручка - розміщується на кермі з правого або лівого боку і призначена для приведення механізму в дію;
  • диск - він же ротор, кріпиться на осі колеса і служить для контакту з колодками. Чим більше діаметр диска, тим ширше площа зіткнення з колодками і ефективніше гальмування. Популярними є диски діаметром від 140 до 220 мм, в залежності від призначення Велобайк;
  • колодки - пластини із спеціальним напиленням, що зупиняють диск. Бувають двох видів, органічні і металізовані. Відрізняються між собою ефективністю гальмування і швидкістю притирання;
  • гидролінія або кожух з тросом - призначені для передачі зусиль від ручки до гальмівних колодок. Встановлюються в залежності від конструкції системи. Гидролінія встановлюється на гідравлічних, а кожух з тросом - на механічних гальмах;
  • калипер - супорт, де розміщуються гальмівні колодки.

Залежно від механізму, конструкції калипер буває різним. За своїм принципом гідравлічний велосипедний калипер має схожість з автомобільним або мотоциклетним супортом. Деталь складається з суцільнометалевого корпусу, всередині якого з одного боку знаходиться поршень, а з іншого боку - колодка. Гальмівна рідина тисне на поршень, який, в свою чергу, притискає до диска колодку. Механічний калипер має деякі відмінності. До що знаходиться із зовнішнього боку важеля кріпиться трос. Гальмівний калипер досить надійний механізм, однак і він може вийти з ладу.

Асортимент товарів і супереч послуг від Black Bike

В інтернет-магазині Black Bike пропонується великий вибір велозапчастей, велосипедів і аксесуарів до них. Тут можна купити гальмівні каліпери і інші деталі за доступною ціною. Замовлення доставляються в усі міста України. Крім запчастин, в магазині можна вибрати товари для туризму і активного відпочинку. Крім продажів, компанія надає послуги з ремонту та обслуговування велосипедів. Кваліфіковані фахівці можуть провести повне технічне обслуговування Велобайк або ТО окремих його компонентів.

Вгору