Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Black Bike. Велосипеди. Запчастини. Екіпірування. Майстерня.
0
Мій кошик

Гідролінії для велосипедних гальм

Сортування:
за популярністю сначала дешевле за назвою

Різновиди велосипедного гальма

Велосипед є механічним транспортним засобом, що приводиться в рух завдяки м'язовій силі людини. Для зниження швидкості і зупинки в Велобайк передбачені гальма, конструкція яких може відрізнятися в залежності від типу і розташування. Найбільш поширеними є ободниє гальма. Колесо зупиняється при впливі на його обід гальмівної колодки. Такі гальма прості в експлуатації, мало важать і недорого коштують. Серед недоліків слід відзначити чутливість навіть до незначних змін геометрії колеса.

Більш «просунуті» вважаються дискові гальма, які встановлюються на сучасних велосипедах. Слід зазначити, що такі гальма прийшли до велосипеда зі світу мотоциклів. Конструкція їх складається з диска, який надійно кріпиться до колісної втулки, і колодок, затискають диск. Колодки розміщуються всередині спеціальної гальмівної машинки - калипера. Ефективність механізму залежить від діаметра диска. Чим він більший, тим гальмування краще. Каліпер встановлюється на рамі або вилці. Знаходяться всередині нього колодки притискаються до диска за допомогою одного або декількох поршнів. В якості наповнювача гальмівних колодок використовуються металеві тирса або органічні матеріали. Перші більш стійкі до зносу, але довго притираються. Другі забезпечують більш м'яке гальмування. Поршень з колодками приводиться в дію за допомогою троса або тиску рідини в системі. Залежно від механізму передачі зусиль від рукоятки до колодок, дискові гальма поділяються на механічні та гідравлічні.

Механізм дискових гальм

Одним з обов'язкових елементів дискових механічних гальм є сталевий трос, який поміщений в спеціальний чохол. Даний трос з'єднує рукоятку, розташовану на кермі, і калипер. Недоліком такого механізму є складність ремонту в польових умовах, труднощі в установці багажника (гальмівна машинка може перешкоджати його установці), необхідність постійного контролю за мастилом і чистотою сталевого троса і сорочки. В іншому випадку знадобиться більше зусиль для впливу на рукоятку гальм, інакше ефективність гальмування знизиться.

У гідравлічному механізмі замість сталевого троса зусилля від гальмівної ручки до Каліпери з колодками передається за допомогою спеціальної рідини, яка знаходиться в спеціальному герметичному шлангу, іменованому гидролінія. Гідравлічні гальма є найпотужнішими серед всіх інших типів. У зв'язку з тим, що відсутня тросик, рукоятка таких гальм має легший перебіг.

Переваги даного механізму:

  • надійна робота в найнесприятливіших погодних умовах;
  • ефективність гальмування не залежить від геометрії обода;
  • можливість використання розширених покришок.

Слабким місцем конструкції є гідролінії, які з часом починають підтікати, в результаті чого знижується ефективність гальмування. Однак вони легко міняються при наявності спеціального інструменту. Якісної вважається продукція торгової марки Shimano.

Асортимент інтернет-магазину Black Bike

Купити гідролінії для свого велосипеда за доступною ціною з доставкою по всій Україні пропонує інтернет-магазин Black Bike. Асортимент нашого онлайн-ресурсу складається з велосипедів, велозапчастин, спеціальної екіпіровки, а також інших товарів для активного відпочинку. Компанія пропонує покупку велосипедів за програмою trade-in.

Вгору