Безперечно, велосипедна прогулянка - це те проведення часу, яке подарує незабутні емоції вам і принесе користь вашому тілу. А особливо цікаво здійснювати велосипедні прогулянки в якихось мальовничих місцях. Наприклад, в лісі або на набережній. Але щоб нічого не могло зіпсувати момент, дуже важливо грамотно вибрати велосипед.

Здається: навіщо морочитися? Бери той, який подобається, адже вони все ідентичні! Але на практиці - це далеко не так. Як відрізняються між собою чоловіки і жінки, так і відрізняються між собою велосипеди. У представниць прекрасної статі плечі вже, торс коротше, довжина рук і кисті менше, ніж у чоловіків. А ось таз навпаки - ширше. Про ці відмінності пам'ятають всі сучасні компанії, які займаються випуском велосипедів для жінок. Основна відмінність жіночих моделей від чоловічих полягає не тільки в заниженою рамі, а й в інших елементах. Наприклад, кермо більш вузький, шатун коротше, а сідло більше. Особлива увага приділяється віддалі від керма до важеля гальма - його намагаються зменшити. Давайте детальніше розглянемо всі нюанси.

Вибираємо велосипед, виходячи з вашого росту
Перед тим, як відправитися в магазин, ми рекомендуємо дізнатися свій точний зріст. Адже від нього безпосередньо залежить велосипедна рама. Якщо ваш зріст від 150 до 165 см - для вас підійде розмір S; від 156 до 170 см - розмір M; від 167 до 178 см - розмір M; від 172 до 180 см - розмір L; від 178 до 185 см - розмір L.

Але варто звернути увагу ще на ряд важливих моментів:

1. Якщо велосипед купується для жінки у віці або жінки із зайвою вагою - краще взяти з рамою меншого розміру.
2. Для їзди на великій швидкості слід розглядати велосипеди з рамою трохи більший.
3. Для виконання різних трюків - ви повинні вибрати велосипед з заниженою рамою.
4. Припустимо придбати велосипед побільше розміром. Але ні в якому разі не можна брати велосипед, який не відповідає вашому росту в меншу сторону.

5. Електо велосипеди для міста стають дуже популярними в Європі та Україні. Вони допомагають людям долати відстані і при цьому витрачати менше зусиль завдяки вбудованим електро двигунів. З видами і можелі E-bike можна ознайомитись тут.Для чого вам потрібен велосипед?
Ви повинні чітко розуміти: навіщо вам велосипед? Для їзди в своє задоволення або здійснення спокійних прогулянок - слід звернути увагу на міський прогулянковий велосипед або на круизер / велосипед в стилі ретро. На даний момент вони дуже популярні і користуються великим попитом. На більшості з представлених моделей можна пересуватися навіть в довгій спідниці. Ці велосипеди відрізняються унікальним стилем, який нікого не залишає байдужим, приверне увагу перехожих.

Якщо ви хочете ганяти по трасах, бездоріжжю або лісах - вам слід придбати гірський велосипед. Але слід розуміти важливу деталь: занижена рама на жіночих моделях не дуже жорстока. На ній буде дуже важко займатися спортивним катанням або використовувати велосипед як туристичного засобу пересування на великі відстані. Тому в даному випадку рекомендуємо вибирати з чоловічих моделей. Але головне, відштовхуйтесь від першого пункту: вибирайте по зростанню.

Вартість
Якщо у вас не сильно завищені цілі до велосипеда - розглядайте моделі середнього цінового сегмента. Переконайтеся в тому, що велосипед виконає всі покладені вами на нього функції. Але якщо ви хочете висококласний велосипед, то доведеться викласти суму побільше. Але воно того варте - такий велосипед буде себе відмінно показувати протягом усього періоду експлуатації. Так само можна подивитися відгуки на всі моделі в інтернеті, це дозволить зробити загальні висновки.

Але найголовніше, не бачитеся на велосипеди з дуже низьким цінником. Як показує життєвий досвід, їх потім постійно доводиться здавати в ремонт. На цій піде багато коштів і час. Ніякого задоволення від придбання ви точно не отримаєте.

Додаткові покупки
Як хлопцям, так і дівчатам однаково потрібні додаткові аксесуари. Більшість з них служать для того, щоб забезпечувати безпечне пересування на велосипеді. Йдеться про велосипедний шолом, світлодіодним фарі, додатковому нагрудній ліхтарику, світловідбивних наклейках. Ці предмети повинні супроводжувати вас у всіх поїздках.

Варто захистити ваш транспорт від викрадення. Обов'язково потрібно придбати замок, яким ви будете фіксувати велосипед в спеціально відведених місцях на парковках. Тільки варто розуміти, що замок має бути дійсно хорошої якості. Зараз існує величезний вибір замків, тому проблем у вас виникнути не повинно.

Додаткові, але не менш важливі аксесуари:
1) Спеціальні крила (захистять від бризок бруду).
2) Кріплення для пляшок з водою.
3) Підсідельна сумка (призначена для різних дрібниць).
4) Коробку шестигранних ключів, насос для коліс, ключ, мастило для ланцюга.

Не нехтуйте усіма цими аксесуарами. Краще придбати їх відразу. Адже ніколи не знаєш, в який момент знадобиться та чи інша річ.

Для жінок, які хочуть повністю контролювати кілометраж, швидкість руху і час рекомендуємо купити додатково якісний велокомпьютер. Прикріпити його досить просто на велосипед, а всі потрібні відомості завжди будуть під рукою. Особливо корисним цей прилад зробить.