Викрадення велосипеда не така вже й рідкість, що пояснюється багато в чому безпечністю самих власників. Тим же, хто хоче знайти свій двоколісний транспорт на тому ж місці, слід подбати про його безпеку. Як це можна зробити?
1. Правильно вибирати місце для паркування
В ідеалі велосипед слід залишати на спеціально обладнаній парковці, яка нерідко зустрічається біля торгових центрів, кінотеатрів і закладів громадського харчування. Якщо таких поблизу немає, то виберіть місце, де постійно ходять люди, але при цьому їх не дуже багато. Справа в тому, що на вулиці з великим потоком людей навряд чи хтось зверне увагу на маніпуляції зловмисника з вашим транспортом.
2. Завжди пристібати свій велосипед
У кожного власника велосипеда обов'язково повинен бути спеціальний замок, які слід завжди носити з собою.

Залишити двоколісний транспорт, попередньо його не закріпивши, - все одно, що зробити щедре підношення для майбутнього викрадача.

Існує кілька видів велосипедних замків, які розрізняються за ступенем надійності від угону. Розглянемо кожен з них.

• Замок-трос.

Найдешевший і примітивний вид замку з усіх. Являє собою безпосередньо сам замок, який може бути як на ключі, так і кодовим, а також сталевий трос, покритий захисною гумовою оболонкою. Такий замок зручний в транспортуванні, а довжина троса, яка може досягати двох метрів, дає можливість зафіксувати відразу кілька елементів велосипеда і тим самим ускладнити завдання для потенційного викрадача. Однак є у такого аксесуара і серйозний мінус: замок на ньому можна легко розкрити або навіть просто зламати, а трос банально перекусити інструментом всього за кілька секунд.
• Замок-ланцюг

За конструкцією він нагадує тросовий замок, так як запірні елементи практично аналогічні, але в якості з'єднання використовується ланцюг, який теж покритий захисною оболонкою. Звичайно, він буде не таким зручним в експлуатації і транспортуванні, так як вагу має пристойну, особливо якщо вирішите взяти ланцюг достовірніше. Перевага даного замку в більш високій надійності, так як звичайні кусачки, якими перегризають трос, тут безсилі. Швидше за все викрадач, побачивши такий замок, піде шукати собі здобич легше.
• Секційний замок - 
він же розкладний.

Ця конструкція вважається набагато надійнішою за попередні. Запірні елементи замку тут з'єднуються пластинами, зробленими із загартованої сталі, завдяки чому забезпечується висока ступінь захисту. При цьому між собою пластини стикуються спеціальними рухомими заклепками, які дозволяють складати виріб до цілком компактних розмірів.
• U-образний замок

Ті, хто шукає найнадійніший замок, в результаті приходять саме до цієї конструкції. Вона являє собою дугу, яка з'єднана на краях перемичкою з замком. Зроблена дуга із загартованої сталі, яку неможливо перекусити болторізом або зірвати ломом. Зловмиснику доведеться або пиляти прут, на що піде чимало часу і гарантовано приверне увагу, або намагатися зламати сам запірний механізм. Крім того, деякі замки також оснащені захистом від висвердлювання. До недоліків можна віднести його вартість, вагу, а також неможливість прикріпити велосипед до дерева або стовпа, так як дузі не вистачить для цього обхвату.

Варто додати, що ступінь надійності замку залежить не тільки від його виду, але і від того, наскільки якісно він був виготовлений. Тому не радимо на цьому економити, так як вкрадений велосипед не завжди вдається повернути, а покупка нового обійдеться на порядок дорожче.
3. Встановити велосигналізацію
Щоб зменшити шанси на угон, можна крім замку встановити також і сигналізацію з пультом управління. Вона працює за тим же принципом, що і автомобільна: датчик подає звуковий сигнал, як тільки хтось доторкається до вашого велосипеда. Існує також велосигналізація, яка надсилає сповіщення про підозрілі дії прямо на смартфон,
наприклад велосипед від іспанського виробника BH Велосипед дорожній Oxford SH XT 10V MT2000 має вбудований в кермо модуль GPS сигналізації (додаткова обція доступна до замовлення) . Якщо звуковий сигнал ще можна пропустити, то з телефоном, який завжди поруч, на це менше шансів.
4. Встановити найнижчу передачу
Зрозуміло, цим способом неможна замінити всі інші, але в якості додаткового захисту він не буде зайвим. Якщо ви відійшли лише на декілька хвилин, а за цей час злодій «позичив» у вас велосипед, то далеко він з низькою передачею не втече. А доки він буде шукати, як її переключити, ви встигнете добігти з відповідною порадою.
5. Унікалізувати свій велосипед
Чим оригінальніше буде виглядати ваш велосипед, тим більше ризику у зловмисника при спробі його комусь збути. Тому люди, що займаються крадіжками велотранспорту, зазвичай вважають за краще типові моделі. Так що розмалюйте сврє кермо або додайте на колеса світлодіоди, щоб велосипед помітно виділявся на тлі інших.
6. Зняти ланцюг, якщо йдете надовго
Якщо ви знаєте, що будете відсутнім на протязі довогого часу, краще зняти з велосипеда ланцюг, так як без нього банально не вийде поїхати. А для того, щоб це зробити, слід заздалегідь придбати необхідні інструменти та попрактикуватись.

Дотримуйтесь наших простих порад, і вам ніколи не доведеться оплакувати втрату вашого двоколісного друга!