У цей непростий час є ряд позитивних факторів та найголовніший це те, що більшість людей почали займатися різними видами активностей, стежити за собою та своїм здоров'ям. І найпопулярніші напрямки це велосипед та біг, звичайно ж в підсумку це все зводиться до триатлону, а як же без нього !?) Для всіх хто тільки починає свій шлях в цьому напрямку завжди виникає багато питань, а саме за вибором снараженія та екіпіровці для велоспорту та триатлону. Як підібрати та з чого вибрати?

Ось що я раджу всім:

Не варто хаотично шерстити інтернет та шукати відповіді на питання, що цікавлять тебе питання! Це тільки погіршить ситуацію через різної та суперечливої ​​інформації, якою дуже багато сьогодні на інтернет просторах. Якщо ти тренуєшся під керівництвом тренера, всі питання до нього. Якщо тренуєшся самостійно, то спілкуйся та дізнавайся у близьких друзів та товаришів хто це вже в справі та має свій досвід, головне щоб він був більш-менш об'єктивним та мали досвід у правильному використанні як велосипеда так і екіперовкі.

В першу чергу зрозуміти для себе наскільки тобі це потрібно та скільки ти готовий витратити на все придбання грошей! Це важливо та від цього і потрібно відштовхуватися! Можливості та мотивації у всіх людей різні, і з чого б ви не почали, це буде краще чим не не пробувати взагалі або чекати кращих часів, коли щось стане дешевше або накопичиться більше грошей. Такого точно ніколи не станеться)). З цього вибір повинен ґрунтуватися на надійності і довговічності, зручність і комфорт (велосипед та компаненти, шолом, захист та одяг).
Чітко розуміти, де ти будеш тренуватися на велосипеді, в яких кліматичних умовах та як часто !? Що саме тобі потрібно та що дійсно ти будеш використовувати в залежності від погоди та завдання !? Це необхідно для того, щоб придбати саме ті речі які тобі дійсно потрібні, і вони будуть приносити тобі користь та служити довго.

Опишу основні моменти поширених запитань:


Який велосипед мені купити?
Відповідь: - Де ти хочеш їздити? Для яких цілей? Якщо просто щоб крутити в задоволення педалі по лісі / парку то це MTB (Mountain bike). Який, двухподвес або хард Треілі? Це знову таки питання про можливості та потреби. Якщо тобі подобається шосе та ти думаєш / мрієш про тріатлоні, тоді однозначно шосейний велосипед (Road bike). І навіть якщо ти мрієш про тріатлоні, то саме шосейний, НЕ для тріатлону, вона ж оброблення, а саме шоссер. Оброблення буде потім, якщо дійсно захопишся тріатлоном. Ну і нормально навчишся їздити на шосейники.
Що ще потрібно до велосипеда?


Шолом! Обов'язково! Купується разом з велосипедом і одягається завжди при їзді на велосипеді! Щоб довго не пояснювати, для тих хто не пристібається в машині, цей пункт не обов'язково. Але врахуйте, що на велосипеді ви набагато вразливіші, менш захищені і більше факторів які можуть піти не за вашим планом. А ще мені подобається спостерігати як під час карантину оочень багато любителів велосипеда їздять в масці, але без шолома!) Це якась абсурдність виходить)
Сонцезахисні окуляри, вони ж захищають (особливо навесні-влітку) від попадання в очі різних літаючих комах, пилу, гілок, а це теж вопрс безпеки і здоров'я!
Велотуфлі, якщо плануєш використовувати їх та вчиться в них їздити. Якщо поки не плануєш, боїшся чи ні потреби, тоді кросівки, з втягнутими гумками замість шнурків, щоб не було сальтомортале))
Зручна велоодяг. Саме велосипедний одяг. Велотруси з памперсом, які полегшують та пом'якшують сидіння попи в сідлі та перешкоджають натирання в точках дотику. Джерсі, які мають спеціальний крій та кишені для особистих речей та аксесуарів. Все це робить тренування або просто покатушки більш комфортними та не потрібно буде відволікатися на незручність.

Мінімальний набір велосипедиста-запасна камера, насос або балон з СО2, бортіровочним лопатки. Щоб у разі проколу колеса можна було усунути цю проблему та доїхати до місця фінішу / старту. Але звичайно цієї майстерності, заміна камери, потрібно окремо вчитися.


3. Які кросівки краще? Тут аналогічну відповідь як і в випадку з велосипедному та всього обладнанні для нього. Які цілі, плани, дистанції? І найголовніше, що все взуття, і велосипедну, теж потрібно міряти та підбирати саме під свою стопу! Всі ми різні та у всіх свої анатомічні особливості, і що зручно одному, то може буте абсолютно дискомфортним для другого, нехай навіть він твій друг.

Зараз прийшов час, коли вигадувати нічого не потрібно, технології зростають з кожним роком, все доступно, все можна побачити, помацати і порівняти у магазині. та потрібно тверезо розуміти, якщо ти купиш «топовий карбоновий велосипед або кросівки як у Кіпчоге, це не означає, що ти будеш їхати з середньою швидкістю 38 км / год, та бігти по 3 хв / км. Так це буде коштувати своїх грошей, створювати багато плюсів і перспектив. Але в першу чергу потрібно тренуватися в усіх видах активності, та робити це регулярно та в задоволення!)

Автор: Клим Юра