Чи можна обійтись без крил?

Комплектація нового байка не завжди передбачає наявність крил. Чи потрібно встановлювати цю деталь або без неї можна обійтися? Основним призначенням велокрил є захист від бризок води і бруду, дрібних камінчиків, які вилітають з-під коліс байка і потрапляють на одяг, груди і обличчя спортсмена, а також на того, хто слідує за ним. Крім цього, передній щиток також захищає від забруднення передні зірки.

При русі по путівцях, міських вулицях, особливо в негоду або після дощу, щиток може виявитися дійсно потрібним і корисним, але в деяких випадках велолюбителі вважають за краще обходитися без нього. Це стосується професійних спортсменів, для яких важливо максимально знизити вагу велобайка і зберегти на висоті аеродинамічні характеристики. Установка крил позначиться і на зовнішньому вигляді велосипеда, що не всім припаде до смаку, в такому випадку варто мати комплект крил (переднє і заднє), які можна встановити на гірський або спортивний велосипед при необхідності; а як відбувається установка, як правильно кріпити деталь, залежить від моделі велосипеда і типу щитка.

Різні моделі і види

Крила (щитки) можуть мати різні способи кріплення до велосипеда:

  • з гвинтовим кріпленням - такі вироби ставлять на більшість байків. Для того, щоб закріпити переднє або заднє крило, в рамі велосипеда передбачена наявність спеціальних різьбових отворів, що дозволяють щільно прикріпити деталь за допомогою гвинтів або болтів;
  • з швидкознімним кріпленням - поставити таке крило можна швидко і легко, найчастіше такі щитки встановлюють на гірських велосипедах за допомогою особливого затиску.

Крила можуть бути передніми і задніми, мати різну довжину, вони можуть бути повнорозмірними або укороченими, що також впливає на те, як кріпиться деталь на велосипед. Повнорозмірні вироби забезпечують кращий захист від бруду, так як закривають одну четверту окружності переднього колеса і половину заднього колеса, при цьому вони розташовуються близько до покришки. До недоліків таких моделей можна віднести велику вагу і те, що бруд може забиватися в проміжок між покришкою і щитком, що не практично при катанні по бездоріжжю.

Довгі щитки виготовляються з металу або металопластику. Короткі крила найчастіше зроблені з пластика, вони можуть бути швидкознімними або стаціонарними, останні прикручуються до рами болтом в одному місці, а знімні фіксуються спеціальним затискачем.

Як правильно встановити крила?

Для того, щоб правильно зібрати, поставити і прикрутити переднє або заднє крило (щиток) на велосипед, знадобиться певний набір інструментів, до яких відносяться: викрутки (пласка і хрестоподібна), гайкові ключі різних розмірів, внутрішні шестигранники, елементи кріплення.

Найчастіше необхідні інструменти знайдуться у кожного велосипедиста. Крила на велосипед можуть бути короткими або довгими. Останні кріпляться на раму і спираються на кінці осей коліс або труби заднього пір'я, а укорочені моделі фіксуються тільки на рамі. Перед покупкою щитків необхідно переконатися, що на рамі велосипеда є отвори для установки крил. Щоб поставити повнорозмірний щиток на велік, необхідно:

  • визначити, який щиток спочатку встановлюється, так як переднє і заднє крило велосипеда відрізняються за розміром і розташуванням кріплень;
  • поставити щиток над колесом, розмістивши бічні тяги по обидва боки;
  • поєднати отвір в щитку з різьбою рами і пригвинтити за допомогою кріпильних деталей.
  • на бічних осях колеса необхідно відкрутити гайки і на осі надіти тяги крила, після чого повернути на місце гайки і добре затягнути їх.

Швидкоз'ємні крила на гірський велосипед встановлюються по-іншому. Задній щиток просто закріплюється за допомогою хомута на трубу під сідлом, за допомогою механізму регулювання встановлюється потрібний зазор між крилом і колесом. Для установки переднього щитка потрібно вставити його кріплення знизу в рульовий стакан і загвинтити розпірний гвинт, після чого встановити щиток під виделкою і вставити його в паз кріплення.

Black Bike - всі велозапчастини і комплектуючі за вигідною ціною

Вибрати потрібні деталі для свого велобайка можна в інтернет-магазині Black Bike (Україна), фахівці магазину допоможуть підібрати оптимально підходящу деталь, яка буде відповідати моделі веліка і вашим вимогам. Якщо самостійна установка щитка і інші роботи, пов'язані з апгрейдом велосипеда, здаються вам складними, можна звернутися в нашу веломайстерню, фахівці якої швидко і якісно проведуть установку і виконають ремонт. Наш магазин і майстерня розташовані в м Дніпро, але замовити деталі і запчастини можна з будь-якого населеного пункту України, доставка здійснюється за кілька днів.