Призначення і функції велокомп'ютера

Серед величезної кількості аксесуарів, які можна встановити на велосипед для збільшення його споживчих якостей, великим попитом користується велокомп'ютер. Це електронний пристрій, що дозволяє проводити не тільки виміри швидкості руху на велобайку і пройденої відстані, але і відстежувати інформацію про стан здоров'я велосипедиста, навколишнього середовища, параметри тренувань і інші показники. Використовуючи отримані відомості, спортсмен отримує можливість правильно розраховувати фізичне навантаження, фіксувати власні результати і рекорди. Електронні пристрої можуть бути додатково оснащені GPS-навігаторами, які дозволяють вільно орієнтуватися в незнайомій місцевості.

Основні вимоги, які висуваються до велокомп'ютера, - це чіткість виведеної на дисплей інформації, волого-і пилестійкість електронного пристрою, стійкість до механічних впливів і температурних коливань. Дисплей велокомп'ютера може бути кольоровим або чорно-білим (монохромним). Кольоровий необхідний для GPS-навігації. Також при виборі слід враховувати і розмір екрану. Необхідно пам'ятати, що чим ширше екран, тим більше електроенергії він споживає, і тим вище ціна пристрою. На деяких моделях для індикації значень застосовуються семисегментні рідкокристалічні індикатори, які мають низьке енергоспоживання. Для підсвічування в них використовуються світлодіоди, які встановлюються окремо. Така функція буде корисною для використання велокомп'ютера в темний час доби або умовах недостатньої видимості (сніг, туман).

Установка велосипедного комп'ютера

Місце установки велокомп'ютера на байці є важливим моментом. Пристрій слід розмістити таким чином, щоб його було не тільки добре видно, але і щоб велосипедист мав можливість їм управляти, натискаючи клавіші. До того ж, вибране місце має бути захищене від можливих механічних впливів (падінь, ударів). Ідеальним варіантом для цього є винос керма або безпосередньо само кермо, куди пристрій кріпиться за допомогою спеціального кріплення.

Деякі моделі велосипедних комп'ютерів мають форму браслета і розміщуються на зап'ясті. Така конструкція є менш зручною в порівнянні з класичною, оскільки вимагає відривати руку від керма і підносити її до очей, щоб розглянути показники на дисплеї, відволікаючись при цьому від управління велосипедом. Найчастіше на дисплеї велокомп'ютера відображаються:

 • швидкість руху;

 • загальний і поточний пробіг;

 • час у дорозі;

 • загальний час;

 • секундомір;

 • витрата калорій;

 • висота над рівнем моря;

 • кількість обертів педалей в хвилину;

 • температура навколишнього середовища;

 • атмосферний тиск;

 • частота серцебиття.

 

Для того, щоб велокомп'ютер відображав коректні дані, його необхідно правильно налаштувати. Необхідно ввести точну довжину окружності колеса, заміривши периметр покришки за допомогою гнучкої лінійки. Процес налаштування пристрою можна знайти в керівництві по його експлуатації або в інтернеті.

 

 

Налаштування велокомп'ютера в майстерні Black Bike

Правильно налаштувати велокомп'ютер допоможуть фахівці в майстерні компанії Black Bike. Крім налаштувань, в веломайстерні можна пройти повне ТО свого велосипеда. Крім цього, компанія має власний інтернет-магазин, в якому запропоновано великий вибір велосипедів різних марок і моделей, аксесуарів до них, а також товарів для туризму та активного відпочинку. В інтернет-магазині Black Bike можна купити новий велосипед за програмою trade-in.