Виправлення деформації колісних ободів

Будь-який велосипедист одного разу може зіткнутися з таким неприємним явищем, як вісімка колеса. Так називається деформація колісного обода або спиць, що призводить до зміни їх геометрії. Деформація може статися в результаті агресивної їзди по пересіченій місцевості, швидкісного проходження гострих поворотів, різкого наїзду велосипеда на високу купину або в глибоку яму. Також іноді вісімка з'являється, якщо колісний обід був виготовлений з неякісних матеріалів з порушенням технології виробництва. В такому випадку обід може деформуватися, навіть якщо велосипедист вкрай акуратно управляє своїм транспортним засобом.

Вісімку колісного обода легко виявити візуально. Обід закручується таким чином, що починає нагадувати цифру 8. Їздити на велосипеді з таким колесом вкрай складно, утомливо, а головне, небезпечно. Транспортний засіб буде сильно розгойдуватися з боку в бік, погано тримати курс і постійно завалюватися в один бік. Найчастіше власник велосипеда може самостійно виправити вісімку без необхідності дорогої покупки нового колеса. Дізнатися найефективніші методи колісного ремонту ви зможете далі в цій статті.

Метод силового виправлення

Перш, ніж проводити вирівнювання, огляньте колесо і визначте, в який бік закручений обід. Для цього краще розкрутити колесо, так як при обертанні будь-які дефекти відразу стануть набагато помітнішими. Також рекомендуємо взяти звичайну крейду і під час розкручування колеса піднести її до обода. Крейда залишить характерні відмітини на тих ділянках, які деформувалися найсильніше. Після визначення проблеми слід виконати наступні дії:

  • демонтуйте колесо з велосипедної рами, знімати покришку не потрібно;
  • візьміть обід в руки так, щоб пошкоджена ділянка була перед вами;
  • міцно обхопіть колесо руками за обід з двох протилежних сторін;
  • з силою натисніть коліном в середину найбільш випираючої зони обода.

По можливості таке виправлення краще проводити вдвох, щоб одна людина тримала колесо на рівні землі, а інша проводила силове вирівнювання. Метод підійде людям, які мають хорошу фізичну силу і які бажають швидко мінімізувати пошкодження колеса.

Метод регулювання спиць

В процесі силового вирівнювання вісімки у вас навряд чи вийде прибрати дрібні вигини на колесі велосипеда. Також при надмірному зусиллі можна вигнути колісний обід в зворотню сторону. Тому для акуратного і більш точного ремонту краще скористатися методом регулювання спиць. Процес займе досить багато часу і зажадає від власника двоколісного транспорту певних навичок. Але таким чином можна прибрати навіть найменші пошкодження. Для ремонту вам знадобиться зняти колесо і скористатися спицьовим ключем. Виправлення вісімки проводиться наступним чином:

  • якщо вісімка проходить між спицями, необхідно одну спицю натягнути, а другу послабити з однаковим моментом затяжки;
  • якщо деформація знаходиться навпроти однієї спиці, необхідно натягнути протилежну спицю на чверть обороту і підтягнути сусідні спиці на одну восьму;
  • у випадках, коли вісімка зачіпає кілька спиць, найближчу до центру вм'ятини затягують в половину обороту, а сусідні регулюють зі зменшеним затягуванням.

Щоб краще дізнатися, як правильно полагодити колесо велосипеда і прибрати вісімку своїми руками, зверніться до консультантів інтернет-магазину Black Bike.